استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت محلات کم‌برخوردار

از ویکی جنسیت
پرش به ناوبری پرش به جستجو
زینب اختری مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور

زینب اختری مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور در جلسه قرارگاه اجتماعی استان البرز با اشاره به دیدگاه حضرت امام خمینی (ه) درباره نقش مردم در حکومت گفت: مردم از دیدگاه امام (ره) صاحبان اصلی نظام اسلامی و کشور بوده و امام، حضور مردم درصحنه را رمز بقای انقلاب می‌دانستند.

وی افزود: هر چند اقدامات اساسی و ارزشمندی در راستای رسیدگی به محلات کم‌برخوردار در استان شکل گرفته است اما این امر نیازمند استفاده از ظرفیت خود مردم در حل مشکلات محلات می‌تواند الگوی موفق باشد.

اختری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاه متعالی ایشان در خصوص بحث مشارکت‌های اجتماعی افزود: گره‌های جامعه باید با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود رفع شود و حل مسائل با تکیه نیروی مردم امکان‌پذیر است.

مشاور وزیر و مدیر کل امور زنان و خانواده وزارت کشور با بیان اینکه حل بسیاری از مشکلات جامعه در گرو استفاده از ظرفیت‌های مردمی است، افزود: از خود محله برای ظرفیت خدماتی که ارائه می‌شود، باید استفاده کرد که مردم خودشان موظف شوند نظارت و خط سیر را ادامه دهند.

اختری تصریح کرد: مجموعه حاکمیت در استان باید با مانع‌زدایی روند فعالیت این مجموعه‌های عظیم مردمی را تسریع بخشد.

وی با اشاره به وظیفه حاکمیت در قبال این ظرفیت‌های مردمی تصریح کرد: چنانچه این جوشش از بین خود مردم شکل بگیرد مثل چشمه‌ای است که همیشه باقی خواهد ماند؛ از این رو گروه‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در این محلات به کمک نهادهای حاکمیتی می‌آیند راه را هموار و به بازوی حاکمیتی تبدیل می‌شوند.

اختری با بیان اینکه اقدامات باید در راستای توانمندسازی در حوزه‌های فردی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باشد، افزود: پیشرفت و توسعه جامعه به حضور پررنگ زنان در موضوعات فرهنگی و اجتماعی بستگی دارد، بنابراین ضرورت دارد از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این قشر از جامعه در مدیریت محلات کم برخوردار بیشتر استفاده شود.

مشاور وزیر و مدیر کل امور زنان و خانواده وزارت کشور با تاکید بر ضرورت افزایش نقش‌آفرینی زنان به عنوان سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بالاخص در نقاط آسیب‌پذیر اظهار داشت: در حال حاضر بانوان در موضوعات اجتماعی حضور ملموسی دارند، اما نیاز است که این حضور تقویت شود.

منبع